Hizan Karakovan Balı

Karakovan balı ömrünüze ömür katar...

URUNLERIMIZIN SATIŞI TOPTAN VE PARAKENDE OLARAK YAPILMAKTADIR İLETİŞİM:0507 763 37 00

İletişim : 0507 763 37 00


Hizanın yüksek rakımlarından fenni ve zirai ilaçlardan uzak doğal ve hakiki hizan ballı köyü çıta balı...Genel Özellikleri ( Bal ürünlerimizin hiçbirinde şeker yada glikoz yoktur. Doğal yöntemlerle üretilmektedir. )
Miktar: 3.5 Kg. (Petekler yaklaşık 3.5 Kg gelmektedir. Miktar olarak az yada fazla gelebilir.)
Kalite: 1.Kalite
Türü: Petek
Paketlenme Şekli: Petek çıta şeklinde paketlenmektedir. Çıta bozulmadan gönderilmektedir.
Yöresi: Bitlis hizan ve Ballı köyü 
Saklama Koşulları
Saklama süresi, ambalajlama şekline ve muhafaza koşullarına göre değişir. Balı sıcak olmayan serin ve karanlık bir yerde saklamak gerekir. Gün ışığı alan bal bozulur. mümkünse dolap içinde saklamayı ercih ediniz. 
Bal ile İlgili Bilinmesi Gerekenler
Bal Nedir Kaç Çeşit Bal Vardır ?
Çiçekli bitkilerdeki bal özünün (nektarın) veya değişik ağaç gövdesi, yaprak ve çiçeklerde meydana gelen salgıların bal arıları tarafından toplanıp arının kursaklarında doğal kimyasal yöntemlerle özlendirerek meydana getirdiği nektardır. 
Arılar Balı Nasıl Üretiyor ?
Bitkilerden topladıkları nektar ve salgılardan bal yapan arıların 20 milyon yıldır bal ürettiği bilinmektedir. Bal arılarından oluşan bir kolonide bir ana arı, on binlerce işçi arı ve yüzlerce erkek arı bulunur. Bunlar bir kovan içerisinde birlikte yaşarlar. Bal arısı kolonisi tüm faaliyetlerini, kovan içerisinde, kendi vücudundan salgıladığı balmumu ile oluşturduğu peteklerde yürütür. Nektar, genellikle çiçeklerden toplanan şeker, su ve bazı başka eser miktardaki maddeleri içeren ve arının bal kesesinde kovana taşıdığı sıvıdır. Bal, arıların çiçeklerden topladığı nektarın, kendi vücutlarından salgıladıkları bir takım enzimlerle işlenmesi sonucu, dayanıklı, yoğun ve yüksek besin değeri içeren bir gıda maddesine dönüştürülmesi ile elde edilir.
Arılar kursaklarını bir kez doldurmak için, örneğin yonca çiçeklerini yaklaşık 1500 defa, 1 gr. bal üretmek için ise yaklaşık 180.000 kere ziyaret ederler. Arıların performansının, uçan bir arının yakıt ihtiyacının kilometre başına yarım gram bal olduğu ya da diğer ifade ile 3 milyon kilometre için 1 litre bal olduğu görülmektedir. Market raflarına 1 kg bal üretmek için arı kolonisi 8 kg bal tüketmek ve dünyanın çevresini 6 kez dolaşacak kadar uçmak durumundadır. Üstelik arılar bunu yaparken doğal yaşamın sürmesine vazgeçilmez bir katkıda bulunurlar. Bitkilerin çoğu arılar sayesinde tozlaşarak üreyebilmektedir.

HİZAN HAKİKİ PETEK BAL

gallery/1024
gallery/20140303__1344066859
gallery/img2720
gallery/indir